Paywik Alımı Hakkında

İnsanların yaşamında hangi yaşta olursa olsun, kim olursa olsun para çok önem taşıyan bir unsurdur.  Eski usül imece olarak yaşanan dönemin yerini alan süreçte, değiş tokuş süreçlerinin yerini para denen araç almıştır. Geçen zaman içinde teknolojinin hızla ilerlemesi ile beraber de insanların yaşamına internet gibi bir olgunun da girmesi ile beraber yeni yeni kavramlar girmiş durumdadır.

Bugün alışveriş yapma biçimleri de değişmiştir. Günümüzde birçok insan farklı farklı nedenlerden ötürü internet üzerinden alışveriş yapmaktadır.Ama işte tam da bu noktada kimi zaman insanlar internet üzerinden alışveriş yapmaya ve kendi bilgilerini vermeye çekinmektedir ki işte tam da bu noktada bu tür insanlar için geliştirilmiş araçlar vardır.Bunlardan bir tanesi de dünyanın birçok yerinde kullanılan Paykwik adlı ürün.

Bilmeyenler açısından nedir bu Paykwik sorusunun yanıtı ise şu şekilde verilebilir. Bu bir online alışveriş kartıdır. Tamamen internet ortamında kullanılan bir karttır. Kişiler internet üzerinden alışveriş yapacağı zaman bu sanal kartı kullanılırlar. Elbette bu kartın geçerli olduğu yerlerde kullanılabilen kartlardır.  Onun için nerelerde kullanıldığını bilmek gerekir.

Paykwik sanal kartı üzerinde kişiyi riske atacak herhangi bir bilgi bulunmaz. Tıpkı bankamatik kartlarında ve kredi kartlarında olduğu gibi ön yüzeyinde 16 haneli rastgele verilmiş kart numarası varken, arka yüzeyinde ise3 haneli CCV kodu denilen güvenlik kodu vardır ve işlem yaparken bu numaralar kullanılır.

Paykwik alımı yapmak için geçerli olan yetkili satış noktaları ile iletişime geçmek gerekir ki bu noktada da herhangi bir risk oluşmaması için mutlaka yetkili olduğundan emin olunan adreslerden bu kartın temini yoluna gidilmelidir. Kartın içine başlangıçta hangi değeri yükletirseniz içinde olan para bitene dek kullanımı vardır. İçinde olan para bittiği zaman yeniden içine para yüklenemez. Ek kart çıkarılamaz. Geçerli olduğu yerlerde kullanılır iken ekstra bir masraf, komisyon vb. çıkmaz. Her ülkenin kendi para birimi üzerinden ödeme yapılarak alınabilir ve dünyanın her yerinde kullanılabilir. Üstelik sadece alışveriş için değil online casino oyunları için de kullanılabilir ki bu da başka bir ayrıcalığıdır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir