Paykwik Whatsapp

Taş devrinden bugüne, insan nüfusunun artması, buna bağlı ortaya çıkan gereksinimler ilgili paralel olarak insan yaşamında sürekli bir ilerleme, sürekli bir gelişme kaydedildi. İlk başlarda imece usulü yaşayan insanlar geçen zaman içinde parayı keşfetti. Paranın ortaya çıkması, alışveriş vb. kavramlar ardı arkasına geldi. Paykwik Whatsapp

Bunun yanında elektrik icat edildi. Ampul ortaya çıktı ki bunlar insanlık tarihi için devrim niteliğinde olan gelişmeler idi. Elektriğin keşfi akabinde elektroniği, sonrasında bilgisayarları yaşantımıza soktu. İnternettin de yaşamlarımıza girmesi ile tabiri caiz ise her şey sil baştan yazıldı.

Bugün insanlar artık yerlerinden hiç kalkmadan ister cep telefonu, ister tablet, ister herhangi bir bilgisayar ile tüm işlerini hallediyorlar. Alışveriş yapmak, oyun oynamak gibi.

Ama kimi insanlar internet üzerinden alışveriş yapmaya ya da paralı oyun oynamaya çok sıcak bakmıyor zira kendi bilgilerini vermek istemiyorlar.  Bu düşünen yazılımcılar da Paykwik gibi uygulamalar geliştirmiş durumdalar.

paykwikwhatsupp

Paykwik bir sanal alışveriş kartı. Nasıl Migros, Kipa gibi mağazaların kendi anlaşmalı noktalarında kullanılan para kartları varsa bu da tam olarak öyle. Tek fark günlük yaşamda değil, sanal alemde geçerli olması. Ve elbette bu kartın kullanılmasına olanak veren internet sitelerinde.

İçine öncelikli olarak kişi kullanmak istediği miktarda olan 10 ve onun katları ile giden parayı yükleyerek, Paykwik kullanılan yerlerde kartın içinde olan para bitene dek kullanılabiliyor. Sonrasında ise kart kendini imha ediyor. Yeniden kullanılma, para yükleme şansı olmuyor.

Kartın üzerinde kişiye dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. Sistemden alınırken Random yani rastgele bir 16 haneli kart numarası sistem tarafından otomatik olarak veriliyor. Diğer kredi kartlarında olduğu gibi arka kısmında 3 haneli güvenlik kodu bulunuyor. Sistem de bu şekliyle ilerliyor.

Kredi kartları ile yapılabilecek tüm işlemler geçerli olduğu yerde yapılıyor. Bazı internet alışveriş sitelerinden taksitle alışveriş yapma olanağı da bu kartlarda mevcut. Bu da bu tür kartların kullanımını son derece avantajlı hale getiriyor.

Oyun sitelerinde de herhangi bir risk almadan rahatlıkla kullanılabilen alışveriş kartları. Üstelik dünyanın her yerinde de geçerli.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir