Paykwik Satın Alma

İnternet alışverişleri hem gençlerin hem de ileri yaş gruptaki kişilerin çok ilgisini çeken bir konu. Normalde 500 tl olan bir ürünü internetten çok rahat yarı fiyatına bulup satın alabilme imkanı bulunuyor. Hatta sıklıkla duyuyoruz telefonlar gerçek fiyatının çok çok altında satışa sunuluyorlar. Alışveriş yaparken sıkıntı olmasa da ürün size geldikten sonra sıkıntılar baş göstermeye başlıyor. Ödeme yaptıktan sonra acaba kart bilgilerim kaydedilmiş midir, hesabım boşaltılabilir mi gibi sorular insanların kafalarını çok meşgul ediyor. Birçok kişi güvenlik sebebi il einternetten alışveriş yapmaya uzak duruyor.  Paykwik Satın Alma

Aslında bakıldığı zaman internet alışverişlerinde dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Bu konuları yerine getirdiğiniz zaman korkulacak pek birşey kalmıyor. Her ne olursa olsun kendi güvenliğinizi kendiniz sağlamalısınız. Bunlardan en önemlisi ödeme yapacağınız kart bilgilerinin kullanımıdır. İnternet alışverişlerinde sanal kartlar kullanmak güvenlik konusunda en önemli noktadır. Paykwik denilen sanal kart sistemi sizlere güvenlik konusunda yardımcı oluyor. Paykwik satın alma işlemleri yine internet üzeriden yapılabiliyor.

Paykwik internet alışverişi yapmaktan çekinen kişilerin elinden tutan bir sistem. Güvenlik konusunda aklınızda hiç şüphe kalmadan istediğiniz gibi alışveriş yapabilme özgürlüğünü sizlere sunan bu sisteme ödeyeceğiniz cüzi bir miktar ile sahip olabilirsiniz.  Paykwik kart sizlere tek kullanımlık alışveriş bilgisi vermektedir. Bu sayede bilgileriniz başkası tarafından ikinci kez kullanıldığında sistemsel hata ile karşılaşılacaktır. Bu sayede sizin de banka hesabınız güvenlik altında olacaktır. Aslında bakıldığı zaman banka hesabınız ile paykwik kart arasında çok far var. Çünkü paykwik ile alışveriş yapmak isterseniz ön ödeme olarak sisteme alışveriş tutarınca ödeme yapmanız gerekiyor. Sonrasında paykwik sistem güvenliği devreye sokarak alışverişi sizin adınıza tamamlıyor.

Paykwik kart bankalardan satın alabileceğiniz bir sistem değildir. Banaların kendilerine ait sanal kart sistemleri de vardır fakat paykwik gibi güvenlik konusunda yüzde yüz garanti vermezler. Eğer paykwik sistemini kullanmak işinize gelmiyorsa güvenliğiniz için sanal kartı muhakkak kullanmalısınız. Üyesi olduğunuz bankanızla iletişime geçerek sanal kart limiti belirleyebilir ve alışverişinizi tek kullanımlık bu kart ile tamamlayabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir