Paykwik Sanal Kart Nedir

Paykwik sanal kart, mevcut kredi kartınız olduğu sürece verilebilen ve internet üzerinden hem yurtiçi hem yurtdışı alışveriş yapmanızı sağlayan karta denir. Sanal kartınız bir kimsenin eline geçse dahi içinde siz bakiye bırakmadığınız sürece kartınıza zarar verememektedirler. Bankadan bankaya fark eden bu kart, taksitlendirme olasılığını da size sunmaktadır. Bazı bankalar taksitlendirme yöntemini size vermemektedir. Paykwik sanal kart

Sanal kart numaranızla sadece internet üzerinden yapabileceğiniz alışverişlerin yanı sıra ihtiyacınız olduğu zaman ATM üzerinden en 10 TL olmak şartıyla para çekebilirsiniz. Diğer bir yöntemi ise faturalarınızı da ödeyebilmenizdir. Başka bir karta para göndermek istediğiniz durumlarda da para transfer etme yöntemini de size sunmaktadır. Sanal kart diğer bir kart çeşidi olan banka kartına da benzemektedir. Banka kartından en büyük farkı ise sadece internet üzerinden yaptığınız alışveriş, ödeme ve transferlerde kullanabilmenizdir. Sanal kartta bazı banka kartı gibi yıllık ücretler ödenmemektedir.

Sanal kart alabilmeniz için tek gereken şart sanal kartı alacağınız bankanın kredi kartı veya nakit kartına sahip olmanız yeterlidir. Sanal kartınızın birinin eline geçtiğini düşünüyorsanız sanal kartınızı aldığınız bankayı aramanız veya mobil bankacılık üzerinden kartı sil seçeneğiyle kartınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Kartınız somut olarak elinizde olmadığından dolayı kartı kaybetme gibi bir şansınız da yoktur. Kartı sadece sanal ortamdan birileri çaldığı sürece kartınız tehlikeye girebilmektedir. Fakat kartınız kredi kartı gibi olmadığından dolayı özel bilgileriniz üzerinden kimse sizin adınıza alışveriş yapıp veya kredi çekememektedir. Bu yüzden kartınızda belirli bir miktar para bırakmadığınız sürece kimse sizden para alamamaktadır.

Diğer kartlar gibi olmayan bu kart size yıllık ücret gibi bir dezavantaj sunmamakla beraber güvenlik açısından da size çok büyük bir avantaj sağlamaktadır. Eğer büyük bir alışveriş delisiyseniz kartın yine bir avantajı belirli bir bakiyeye kadar para yükleyebilmenizle fazla alışveriş yapmamanızı sağlamaktadır. Karttaki bakiye oranları yıllık bakiye, aylık bakiye ve günlük bakiye olmak üzere bakiye miktarları sınıflandırılmıştır. Avantajları çok olmakla beraber dezavantajı olmayan bu kart diğer birçok kartın da günümüzde önüne geçmiştir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın