paykwik-pin-kodum-yanlis-cikti

Paykwik Pin Kodum Yanlış Çıktı ?

Paykwik Pin Kodum Yanlış Çıktı ?

Paykwik Kartı kullanmak oldukça basit ve avantajlıdır. Alışveriş yapacağınız sitelerin ödeme bölümünde Paykwik logosu var ise eğer kişisel bilgilerinizi paylaşmadan istediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken sitenin üzerinde satın al butonuna tıklayıp, size verilen 14 haneli PIN kodunu yazmak ve onaylamaktır.
Paykwik pin avantajlarına gelirsek:
Her zaman bahsettiğimiz gibi, oldukça güvenli bir ödeme yöntemidir.
Tek kullanımlık bir karttır. Bu yüzden kartınızın bakiyesini kullanıp bitirdikten sonra yeniden doldurtulamamaktadır. Bu da olası dolandırılma ihtimallerini ortadan kaldırmaktadır.
Limitini siz belirlersiniz. Kredi kartlarında olduğu gibi fazla harcamalar ile borca girme ihtimaliniz ortadan kalkmaktadır.
Her yerde ve her saatte alışveriş yapabilme imkanı sunar.
Faiz uygulaması yoktur.

Paykwik Pin Güvenli mi?

Paykwik Kart’ın asıl ortaya çıkış amaçlarından birisi de kişisel güvenlik ve bilgilerin gizliliğine dayanmaktadır. Gelişen teknoloji ve internet çağıyla da birlikte özellikle siber suçlarda artan suçlar yüzünden ön ödemeli kart, bu konudaki açığı kapatmak amacıyla yaratılmıştır. İnternet üzerinden yapacağınız tüm alışverişleri tek kullanımlık bir kart üzerinden gerçekleştirirsiniz ve alıcı site, alışveriş yaptığınız mağaza hiçbir şekilde sizin bilgilerinize ulaşamaz. Yani gizliliğin önem taşıdığı durumlarda, kişisel bilgilerini üçüncü şahıslarla paylaşmak istemeyen ve dolandırılma riskini de düşünen tüm kullanıcılar Paykwik pini tercih etmektedir.
Paykwik kart size 14 haneli bir kart numarası ve pin kodu vermektedir. Size verilen pin kodu ile alışverişinizi yaptığınız için bu pin kodu hayati bir önem taşımaktadır.

Paykwik Pin Nasıl Kullanılır?

Paykwik karta sahip olduktan sonra, kullanım sırasında herhangi bir zorluk ile karşılaşmanız mümkün değildir. Sistemi destekleyen online bir mağazaya giriş yaptıktan sonra, ödeme seçenekleri arasında Paykwik kart yazısını göreceksiniz. Bu bölümü seçerek sizlere bayii tarafından verilen pin kodunu yani güvenlik kodunu girdiğinizde, ödeme miktarını görerek onay verdikten sonra işleminiz tamamlanmış olacaktır. Kredi kartlarında veya başka banka kartlarında geçerli olan onay SMS’i ya da benzeri bir özellik, bu sistemde bulunmamaktadır. Onay verdiğiniz andan itibaren, işleminiz bitmiş, kartınız sistemde görülmüş ve harcamadan sonra kartınız iptal edilmiş olacaktır.
Şuanki zamanımızda online mağazalardan yapılan alışverişlerde, kredi kartı, banka kartı ya da banka havalesi veya EFT seçeneğinin kullanıldığı da görülmektedir. Ancak internetten alışveriş yapmayı düşünenler, banka bilgilerinin ele geçirilmesi korkusunu taşırlar. Bu ihtiyaçların doğrultusunda ortaya çıkan paykwik kart sistemi, tamamen güvenlik ilkesi üzerine kurulmuş olan bir sistemdir. Böylece kullanıcı öncelikle ön yükleme bedeli ile birlikte kartı satın alır. Kullanım sırasında pin kodu işlevini yerine getirir ve güvenli ödeme sağlar. Ardından bu pin kodu yani kartın kendisi iptal olur. Dolayısıyla hiçbir şekilde kişisel veriler ele geçirilemez ve maddi sıkıntılar yaşanmaz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın