paykwik-online-odeme-yontemi

Paykwik Online Ödeme Yöntemi

Paykwik Online Ödeme Yöntemi

Sanal kart anlamına gelen Paykwik, online işlemler için kullanılan bir ödeme şeklidir. Diğer sanal kartlarla kıyaslandığında süreklilik anlamında daha fazla güven vermesi ile bilinir. Paykwik kartın yöneticiliği, Fransız firması Neosurf tarafından üstlenmiştir.

Paykwik Nedir?

İleri online ödeme teknolojisi sistemi esasında çalışan Paykwik, internetten yapılan harcamalar için kullanılmaktadır ve bu anlamda, nakit para yerine geçer. Paykwik kart sayesinde sanal alışverişler daha güvenli hale gelir, koruma altına alınır. Paykwik koruma işlemi ise 16 haneli PIN kod ile gerçekleştirilir. Böylece, güvenli ödemenin de adresi olarak bilinir. Paykwik kartın tek kullanım hakkı vardır ve bu kullanımdan sonra kendini otomatik olarak imha eder. Yani, ikinci defa kullanıma uygun değildir.

Paykwik İle Neler Yapılabilir?

Kullanıcıların sanal alışveriş sırasında kendini güvende tutmak için kullandıkları Paykwik kartlar, kredi kartı kullanmamak adına sunulmaktadır. Diğer ön ödemeli kartlar gibi tek kullanımlık hak barındıran Paykwik kartları, alışveriş bittikten sonra yeniden adınıza ödeme yapılması gibi riskleri de ortadan kaldırması nedeniyle tercih edilmektedir. Özellikle EFT, bank havalesi, kredi kartı veya mobil ödeme yöntemleriyle alışveriş yapıldığı zaman kişisel bilgiler ve kart bilgileri sitelere girildiği için bu durum tehlike yaratabilir. Ancak Paykwik kartları, kullanıcıya verilen özel PIN kodu ile tüm riskleri de ortadan kaldırır.

Paykwik Satın Alma

İnternet ortamında yapılan alışverişlerde kredi kartı ve kişisel bilgilerin çalınması olasılığı oldukça yüksektir. Bu anlamda, Paykwik sanal kartı tüm bu olasılıkları ortadan kaldırır ve güvenli bir alışveriş sunar. Paykwik kartları, kartın resmi sitesinden çok kısa bir zamanda elde edilebilmektedir. Bunun için sitede Paykwik al işlemi uygulamanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda, Paykwik yetkili bayisinden de satın alma işlemleri yapılabilir. Kart alım işlemi için alt limit seçilir ve güvenli ödeme yöntemiyle satın alma işlemi tamamlanır. Paykwik kart, ön ödemesi gerçekleştikten sonra ise tüm dünyada geçerli olan yerli veya yabancı online platformlar üzerinden alışveriş yapma olanağı sunar.

Paykwik Fiyatları

Paykwik sanal hesabından kredi kartı ile Paykwik, mobil ödeme ve havale veya EFT yöntemleriyle ödeme işlemleri de gerçekleştirilebilir. Bu sayede, birçok farklı oyun ve sosyal medya platformlarında kişisel bilgiler girilmeden güvenli alışveriş yapılır. Paykwik sanal kartı, kartın kendi sitesinde birkaç işlemle kısa sürede elde edilir. Aynı zamanda, Paykwik fiyatları da her bütçeye uygunluğu bakımından online karta olan ilgiyi artırmaktadır. Paykwik kartlarının fiyatları alınan kart sayısına göre giderek düşer. Bu anlamda örneğin, 10 Paykwik kart 60 TL iken 30 Paykwik kart 175 TL gibi bir fiyata elde edilebilir. Bu şekilde, kart sayısı arttıkça kart tutarı da giderek azalır. Bununla birliklte, Paykwik kartlarını sadece hafta içi değil, hafta sonu da elde etmek mümkündür.

Paykwik Bozdurma

Paykwik bozdurma, alım işleminde olduğu gibi kullanıcılarına kolaylık sağlar. Kredi kartlarını etkisiz hale getiren bu kart, internette yapılan alışverişlerin daha güvenli olmasına yardım eder. Paykwik sadece ülkemizde değil, dünyada da kullanılan ve tercih edilen bir uygulamadır. Hızla gelişen teknoloji ise Paykwik’in online alışveriş üzerindeki etkisini daha da artırmıştır. Paykwik bozdurma işlemi ile sanal paraları nakite çevirmek mümkündür. Nakite ihtiyaç duyulması halinde hemen bozdurma işlemi gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda, dünyanın farklı yerlerinde olsanız bile sanal kartınız yine geçerli olacaktır. Paykwik ile 5 EURO’dan 1000 EURO’ya kadar büyük bir yelpazede alım yapmak mümkündür.
Müşterilere farklı bütçelere esaslanarak kart seçenekleri sunan bu sistem, ülkemizde de kolay bozdurma işlemi sayesinde büyük ilgi görmektedir. Bu anlamda, kullanıcılar isteklerine uygun kart bozdurma işlemi yapabilir ve tutarları doğrultusunda alışverişin keyfini çıkartabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın