Paykwik Ödeme Seçeneği

Online alışverişlerde her türlü dolandırıcılık durumu yaşanabilmektedir. Bunun için günümüzde elektronik kart sistemi insanları tüm bu tehlikelere karşı korumak için ortaya çıkmıştır. İnternet alışverişlerinde ödeme yöntemi olarak ortaya çıkan sanal kartlar arasında Paykwik oldukça revaçta olup, güvenli bir online alışverişte hızla tanınmaya başlamıştır. Paykwik ile istediğiniz her zaman kısa sürede sanal kart sahibi olabilir ve hızla alışverişinizi yapabilirsiniz. İnternetten alışveriş günümüzde milyonlarca insanın seçtiği bir yöntem olduğu için, kart bilgileri ve kişisel bilgiler internet üzerinde dolaşırken, internet alışverişlerinde en büyük problem güvenli alışveriş olup olmadığıdır. Kart bilgilerinin başkasının eline geçmesiyle birlikte birçok insanın mağdur olduğuna çevremizden ya da medyadan şahit oluyoruz.

Durum bu olunca Paykwik konusunda da insanlar tereddüt yaşayabiliyorlar. Ancak Paykwik tüm bu bilgilere ihtiyaç duymadan sahip olunan bir bir kart olduğundan, banka ve kredi kartlarından daha güvenli diyebiliriz. İşlemler tek kullanımlık bir şifreyle yapılmakta ve bu da kredi kartı ile alışverişten daha avantajlı görülmektedir. Kredi kartı gibi limit aşma durumu yaşanmaz. İstediğiniz miktardaki kart size internet sitesinde sunulmuştur.

Hangisini seçerseniz, onun ücretini önceden ödeyip, satın alabilirsiniz. Karttaki tutar bittikten sonra kart iptal olur. Kart bitmeden iptal ettirmek istediğinizde ise, geri kalan tutarı nakit olarak alabilirsiniz. Para yatırmak ve alışveriş yapmak için, Paykwik ile bekleme yapmanıza gerek yoktur. Anında para yatırmak, bu kartla son derece kolaydır. Paykwik kartın nasıl alındığını bilmeyenler, ilk önce sadece resmi internet sitelerinden Paykwik almaları gerektiğini bilmelidir. Satın alınabilecek bakiye limitlerinden  ihtiyacınız dahilindeki bütçeye uygun olan miktarı seçebilirsiniz. Müşteri hizmetlerine başvurduğunuzda, banka size hesap numarası vermektedir. Bu hesap numarasıyla satın alacağınız kartın limiti kadar para yatırarak, Paykwik sahibi olabilirsiniz.

Para yatırdıktan sonra  canlı destek hattına başvurmanız gerekir. Ardından e-mail ya da SMS yoluyla şifre gönderilecektir. Bu şifreyle birlikte Paykwik ile ödeme seçeneği olan platformlardan alışveriş yapmanız ya da para göndermeniz mümkün olacaktır. Kartı bozdurmak istediğinizde, bunu da kolaylıkla yapmanız mümkündür. Bakiyenin güncel tutarı baz alınarak, EURO cinsinden TL tutarı ortaya çıkarılır ve Paykwik bozdurma işleminiz gerçekleşmiş olmaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın