paykwik-neden-kullanilmalidir

Paykwik Neden Kullanılmalıdır?

Paykwik Neden Kullanılmalıdır?

İnternet üzerinden yapılan ödeme yöntemlerine ilgi her geçen gün daha da artmaktadır. İnternet alışverişlerinde sunulan seçenekler de bu anlamda artış göstermektedir. Ödeme yapmak için genelde kredi kartı kullanılır. Ancak özellikle son dönemlerde, kredi kartlarıyla yapılan alışverişlerde görülen dolandırıcılık, kredi kartlarına olan güveni azaltmıştır. Ayrıca, limiti yüksek olduğu için de kullanıcılar kredi kartı kullanırken bazen güvenlik şüphesi içinde kalabiliyor. Tam bu noktada Paykwik kartlar devreye girmektedir. Ön ödemeli kart olan Paykwik, tek kullanımlık hakkı ile müşterilerini siber saldırılardan korur. Bu nedenle de Paykwik kartların kullanımı, internet üzerinde yapılan alışverişlerde en mantıklı seçenek olarak görülür.

Paykwik Nedir?

Paykwik, internetten yapılan alışverişlerin daha güvenli hale gelmesini sağlayan ön ödemeli sanal karttır. İnternet harcamaları için kullanılır. Bu nedenle de Paykwik kartların sanal olmayan gerçek mağazalarda kullanımı söz konusu değildir. Paykwik kartlar nakit para yerine geçmektedir. 16 haneli PIN kodu ve CVV kodu ile alışverişlerinizi daha kolay ve güvenli hale getirir. Dünya genelinde 50.000’den fazla sitede alışveriş imkanı sağlayan Paykwik kartlar, oyun sitelerinde de ödeme yöntemi yerine geçer. Oldukça hızlı ve kolay bir yöntemdir. Paykwik kartların tek kullanım hakkı vardır ve sonrasında kart kendini otomatik imha etmektedir.

Paykwik Kart Kullanım Sebepleri

Paykwik kartın kullanılma sebeplerinin başında güvenli ödeme yöntemi sunması gelir. Bu sayede, kişilere bilgilerinizi vermeden internet üzerinden kolayca alışveriş yapabilirsiniz. Paykwik kartların kredi kartları yerine tercih edilmesinin en başlıca sebebi de budur. Böylece, kişisel bilgilerinizin internet üzerinden 3. kişilerin eline geçmesinin karşısı alınır. Bu sayede, kredi kartı kullanmadan Paykwik kart ile güvenli alışveriş yapmış olursunuz. Aynı zamanda, Paykwik al işlemlerinde de kimlik bilgileriniz istenmez. Böylece şirket, kişisel bilgilerin korunması politikasını kartın satın alma işlemlerinde de geçerli kılar. Tüm bunlarla birlikte, limiti siz belirlediğiniz için bütçenizi aşmadan ödemenizi yapmanızı sağlar. Bu da faizlerle gelen kredi kartı borçlarından kurtarır. Ayrıca, yurt dışında da ödeme yapmanız ve ödeme almanız mümkün olur.

Paykwik Kart Fiyatları

Paykwik kartı seçeceğiniz zaman satın almak için girmiş olduğunuz web sitesinde karşınıza kart seçenekleri gelmektedir. Paykwik fiyatlarına baktığımızda fiyatların doğrudan döviz farkına göre belirlendiğini görürüz. Paykwik fiyatları, Euro kuruna göre değişir. Bu nedenle, o günün güncel kuru ne ise kart fiyatları ona göre düzenlenir. Aynı zamanda, satın almak istediğiniz bakiyeye göre de Paykwik kart fiyatları farklılık gösterir. Bakiyeye göre değişmesi de Euro ve TL arasındaki farka dayanmaktadır. Paykwik ön ödemeli kartları satın almak için bir web sitesine giriş yapmanız gerekir. Paykwik kart resmi web sitesine üye olduktan sonra Paykwik kart fiyatları karşınıza çıkar. Bu fiyatlardan bakiyenize uygun olanı seçebilirsiniz. En düşük bakiye 10 Euro şeklindedir. En yüksek limit ise 500 Euro olarak belirlenmiştir.

Online Oyunlarda Paykwik Kullanabilirsiniz

Online oyunlar günümüzde oldukça sık oynanmaktadır. Son zamanlarda popülerlik kazanan bu tip oyunlarda bazı satın alma yöntemleri mevcuttur. Ancak bu satın almalar için bazı ödeme yöntemleri güvenli bir işlem sunmaz. Bu anlamda, Paykwik kart devreye girer. Güvenli ve hızlı ödeme seçeneği sunan Paykwik kartlar yüksek limite sahip olmaması ile de büyük ilgi görür. Özellikle kredi kartlarında görülen fazla para çekme durumu, Paykwik kartta görülmez. Aynı zamanda, Paykwik kartlar sayesinde online oyunlarda yaptığınız ödemeler sonrasında bakiyenizde kalan miktarı geri çekmeniz de mümkün olur. Paykwik bozdurma olarak bilinen bu işlem sonrasında kullanmadığınız para miktarı banka hesaplarınıza transfer edilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın