paykwik-kullanimin-onemi-nedir

Paykwik Kullanımın Önemi Nedir?

Paykwik Kullanımın Önemi Nedir?

Günümüzde siber saldırıların sayısında görülen artış, kredi kartlarına güveni azaltmıştır. Bu saldırıların en büyük hedefi olan kredi kartlar, müşterilerinin online alışveriş sırasında kart bilgilerinin üçüncü kişilerin eline geçmesi nedeniyle mağdur duruma düşürür. Çünkü internet dolandırıcıları, güvenilir online alışveriş sitelerinin birebir kopyasını oluşturmakta ve bu siteler aracılığıyla kullanıcı bilgilerini ele geçirmektedir. Ele geçirilen bilgiler ise bu kişiler tarafından kullanılır. Dolandırıcılığa maruz kalmamak içinse başvurulacak yöntem basittir; Paykwik. ile kişisel bilgilerinize gerek kalmadan güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Paykwik Kart Kullanımı

Paykwik kartların kullanımıyla ilgili bilgi vermeden önce Paykwik kart nedir sorusuna yanıt bulalım. Paykwik kart, 16 hanel PIN koda ve CVV koduna sahip olan ön ödemeli sanal karttır. Bu kartların tek bir kullanım hakkı bulunmaktadır. Paykwik fiyatları, 10 Euro’dan başlar ve artarak devam eder. Kart içerisinde yüklenen bakiye ile dünya genelinde binlerle web sitede alışveriş yapmak mümkün olur.
Paykwik kullanım açısından tüm diğer sanal kartlardan daha basittir. Tek yapmanız gereken, satın alacağınız ürünü seçtikten sonra ödeme gerçekleştirmek istediğiniz web siteden ödeme yöntemi olarak Paykwik seçimi yapmak ve gerekli alana kart bilgilerinizi girmek. Paykwik kart kullanımı sadece alışveriş sitelerinde değil, aynı zamanda birçok çevrim içi oyun sitelerinde de geçerlidir. Kinght Online, Leauge of Legends, World of Warcraft gibi oyun siteleri buna örnek olarak gösterilebilir.

Paykwik Avantajları Nelerdir?

Paykwik kart kullanımı sayesinde pek çok avantajlar elde edebilirsiniz. Bu avantajların başında ise güvenli ödeme imkanı gelir. Çünkü Paykwik kart ile yapılan alışverişlerde kullanıcıların işine yarayacak herhangi bir kişisel bilgi talep edilmez. Verilen 16 haneli PIN kod ödemeyi tamamlamak için yeterlidir. Oysa kredi kartları ile yapılan alışverişlerde müşterilerden adres, telefon, isim, soy isim gibi birçok bilgi talep edilir. Söz konusu bilgilerin de dolandırıcıların eline geçmesi, çok ciddi sorunlar doğurabilir. Aynı zamanda güvenli sitelerden Paykwik al işlemi sırasında da kimlik bilgileriniz sizden talep edilmez. Böylece hiçbir kişisel bilgilerinizi paylaşmadan Paykwik kart satın alabilirsiniz.
Bunun yanı sıra, Paykwik kartlar bütçe kontrolü açısından da avantaj sağlar. Çünkü Paykwik, müşterileri için belli bir limit sunmaktadır. 50 Euro – 100 Euro arasında değişen limitlere göre seçim yapan müşteriler, satın aldıkları limit kadar harcama yapma hakkına sahiptir ve bu nedenle de bütçelerini kolayca idare ederler.
Son olarak, Paykwik hızlı işlem sunmasıyla zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Bunun nedeni, Paykwik’in alışveriş sırasında PIN kod ve CVV kod haricinde herhangi bir bilgi talep etmemesidir. Ayrıca, ekstra güvenlik adımları kapsamında onay kodunun telefona gelmemesine gerek kalmadığı için de satın alma işlemleri kısa sürede biter.

Paykwik ile Para Transferi Mümkün mü?

Paykwik bozdurma olarak isimlendirilen ve birçok Paykwik sitesi üzerinden sağlanan işlem sayesinde, dilediğiniz an Paykwik bakiyenizi transfer etmek mümkündür. Bu sayede, dilediğiniz banka hesabına havale veya EFT yöntemiyle para gönderimi sağlanır. Kartı bir para transfer aracı olarak kullanmak için tek üzerinize düşen, bakiyenizi göndermek istediğiniz kişilerin kart bilgilerini paylaşmak. Bozdurma işlemleri Euro kuru üzerinden yapıldığı için bu doğrultuda, Paykwik sitesinin müşteri hizmetleriyle iletişime geçmekte fayda vardır. Kurun yüksek olduğu dönemlerde para transferinden kazanç sağlamanız da mümkündür. Paykwik bozdurma talebi oluşturduktan sonra dakikalar içerisinde anlaşmalı banka hesaplarına para transferi sağlanır. Bu sayede, Paykwik sisteminin hızlı ve güvenli para aktarımı özelliğinden de faydalanmış olursunuz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın