Paykwik Kullanımı

Sanal kartlar dünyada yaygınlaşmaya başladığından beri, daha güvenli internet alışverişleri yapmaya başlamış durumdayız diyebiliriz. Paykwik kullanımı, diğer sanal kartlar gibi dünyada hızla artmış, Türkiye’de yavaş yavaş sanal kartla alışveriş yapılan siteler bilinmeye başlamıştır.

Artık alışveriş sitelerinden yapılan alışverişlerde kredi ya da banka kartı kullanmak güvenlik açısından artık büyük sorun teşkil etmektedir. Kredi kartı, internet alışverişlerinde genel ödeme yöntemidir, ancak bilgilerimizi internette paylaştığımızda ele geçme olasılığı oldukça yüksektir. Özellikle oyun indirme, bahis oynama, çevrimiçi uygulama satın alma gibi hızlı satın almalarda paykwik son derece kullanışlı yöntemdir. Paykwik satın almak istediğinizde, nasıl satın alınacağını bilmediğinizde resmi internet sitelerindeki müşteri temsilcileriyle bağlantıya geçmeniz yeterli olacaktır.

Size verilen şifre sadece kullanacağınız ve bir kere kullanabileceğiniz paykwik kartınıza aittir. Kullandıktan sonra kartınız kendini imha eder ve başka kartla ve başka bir şifreyle alışverişlerinize devam edebilirsiniz.

Paykwik Kullanımı

Kartınızın limtini siz belirlerseniz ve istediğiniz limitteki kartı seçerek satın alma işlemi yapabilirsiniz. Kredi karınızdan ya da hesabınızdan para aktararak paykwik için ödeme yapabilirsiniz. Ödeme yapıp onayladıktan sonra, yaklaşık bir 15 dakika bekledikten sonra sanal cüzdan oluştururken verdiğiniz e-postanıza veya telefon numaranıza şifreniz gelecektir. Şifreniz geldikten sonra istediğiniz her yerden alışveriş yapabilirsiniz. Kartınızı bozdurmak istediğinizde yine resmi internet sitesinden kartı bozdurmanız mümkündür. Kredi kartı ekstreleri gibi yapılan harcamaların takip edilmesi tüm sanal kartlarda olduğu gibi paykwik kartta da yoktur. Hesap oluştururken verilen isim de gizlidir. Bu nedenle kesinlikle kişisel bir kart özelliği taşımaz. Paykwik kartın para birimi euro olmasının yanında ödeme yapılan siteye Türk Lirası olarak geçmektedir.

Paykwik kartınızın bir avantajı da kart alırken herhangi bir hesap hesap kesim ücreti gibi ekstra bir ücret alınmamaktadır. Bankaya ya da kart satın aldığınız yere kesinlikle borcunuz olmaz. Paykwik güvenliği için en önemli nokta şifrenin kart sahibinden başkası tarafından bilinmemesi gerektiğidir. Başka birine kart sahibi isteği dışında kart şifresi bilinmemelidir. Çok kısa sürede işlem yapmak istediğinizde paykwik kart satın almak her zaman daha kolaydır, önemli olan sahte şifre vererek paykwik sattığını söyleyen hiçbir yere itimat etmemektir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın