paykwik-kart-tl-ile-alinir-mi

Paykwik Kart TL ile Alınır mı?

Paykwik Kart TL ile Alınır mı?

Paykwik kart internet ortamında bilgilerinizin sızdırılmasını, güvenlik önlemlerinizi kolaylıkla almanıza yardımcı oluyor. Kredi kartlarınız ile satın alımlarda güvenlik bilgileriniz çalınabilir ve bu nedenle dolandırıcılığa uğrayabilirsiniz. Fakat paykwik karta sahip olup bu kartla alışverişlerinizi sağlarsanız bütün bu güvenlik sorunları da ortadan kalkacaktır.
Paykwik kart kontörlü bir sistem olarak çalışan bir sistemdir. Tek seferlik kartlar olarak karşımıza çıkan paykwik kartları sayesinde, bu şekilde ödeme kabul eden firmalardan gönül rahatlığıyla alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Paykwik kart ile sınırsız bir harcama yapabilmek mümkün değildir. Zira satın alım yaptığınız bakiye bittikten sonra tekrar yeni bakiyeyle birlikte bir kart satın almanız gerekmektedir. Satın aldığınız kartın içerisine banka hesaplarınızdan veya başka yollarla birlikte para aktarımı yapmanız mümkün değildir. Dediğimiz gibi her seferinde yeni bir kart satın alarak ödemelerinizi anonim olarak yapıyorsunuz.
Paykwik kartın herhangi bir piyasa fiyatı bulunmamaktadır. Fakat her firma kendisine göre bir komisyon oranı belirlemektedir. Paykwik kartlar farklı web siteleri üzerinden çeşitli şekillerde satışa sunulmaktadır. Ve belirlenmiş olan komisyon oranlarıyla satılmaktadır. Bir site %10 komisyon koyarken başka bir site %20 komisyon koyabilmektedir. Paykwik kartınızı satın almadan önce oldukça detaylı bir şekilde araştırma yapmanız önemlidir. Zira bu kartın piyasası belli olmadığı için ve her site kendine göre bir komisyon belirlediği için oldukça detaylı bir araştırma yaparak cebinize uygun en düşük komisyonda satılan kartı bulmak önemlidir. Bu sayede detaylı bir araştırmanın sonucunda en uygun fiyatlı paykwik kartı satın almış olacaksınız.
Paykwik kartları hemen hemen her yerden satın alabilirsiniz fakat dediğimiz gibi satın alım yapmadan önce fiyat araştırması yapmak önemlidir. Fiyatlara bakıldığında ise TL bazında satış yapılabilmektedir. Fakat asıl fiyatlar Euro bazında olduğu için gerekli kurlar hesaplandıktan sonra TL üzerinden satın alım yapabilirsiniz. Yabancı menşeili olan paykwik kartın direkt olarak TL bazında satılması mümkün olamamaktadır.
Paykwik fiyatları €10, €15, €20, €25, €30, €50, €60, €70, €80, €100, €150, €200, €250, €500, €1000, €3000 ve €5000 değerleri vardır ve bu değerlerden de anlaşılacağı üzere en düşük değer 10 Euro, en yüksek değer ise 5000 Euro olmaktadır. Bu da demektir ki kontrolsüz bir harcama yapmanın olanağı mevcut değildir. Bu değerlere bakarak kendi ihtiyacınıza uygun şekilde kartı temin ettikten sonra dilediğiniz gibi bakiyenizi harcayabilirsiniz. Bakiyeyi kendiniz belirlediğiniz için daha fazlasını harcama olanağınız bulunmamaktadır.
Satın aldığınız paykwik kart sayesinde dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde rahatça harcama yapabilirsiniz. Paykwik ödeme sisteminin geçerli olduğu sitelerde gönül rahatlığıyla kullanabilir, kişisel bilgilerinizi paylaşmadan satın alımlarınızı rahatça gerçekleştirebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın