paykwik-kart-nasil-kullanilir?

Paykwik Kart Nasıl Kullanılır?

Paykwik Kart Nasıl Kullanılır?
Günümüzün büyük talep gören sanal kartlarından olan Paykwik, kullanım açısından sunduğu kolaylıkları ile beğeni toplamaktadır. Kredi kartı bilgilerini vermek istemeyen ve gizlilik çerçevesinde alışveriş yapmak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artması, Paykwik karta olan ihtiyacı da etkilemiştir. Bu anlamda, güvenli alışveriş yapmak isteyenler için belli başlı bir sıra seçenekler bulunsa da bunların çoğu karışık kullanma yöntemleriyle müşterileri zor durumda bırakmaktadır. Paykwik ise sadece 16 haneli PIN kodu ile sanal kart kullanımın sadeleştirir.Paykwik ile tek yapmanız gereken, ödeme gerçekleştirmek istediğiniz web site üzerinden ödeme seçeneği olarak Paykwik seçiminden sonra gerekli alana PIN kodunuzu girmek.


Paykwik ile Nasıl Para Transferi Yapılır?
Paykwik ile para transferi yöntemlerine geçmeden önce gelin Paykwik nedir? sorusuna cevap bulalım. Paykwik, kimlik bilgilerine gerek kalmadan güvenli alışveriş yapmanızı sağlayan ön ödemeli sanal kartlardır. Paykwik kartlar, 16 haneden oluşan PIN kod ve CVV koddan ibarettir. Bu anlamda, Paykwik kartlar ile tek hamlede, hiçbir zorluk yaşamadan ödemeler gerçekleştirmek oldukça basittir.
Paykwik bozdurma olarak isimlendirilmiş ve birçok Paykwik yetkili siteler üzerinden gerçekleştirilen işlemlerle bakiyeniz dilediğiniz an gerçek paraya dönüşür ve dilediğiniz banka hesabına ve kişi adına EFT veya havale yöntemiyle para gönderimi sağlanır. Kartı bir para transferi olarak kullanmak için tek yapmanız gereken, bakiyenizi göndermek istediğiniz kişi ile banka hesap bilgilerini paylaşmak. Paykwik bozdurma talebi oluşturduktan sonra dakikalar içinde para transferi yapılır ve para gönderimi sağlanmış olur.


Paykwik Kart Nerelerde Kullanılır?
İlk olarak İngiltere üzerinden satışı sunulan Paykwik kart sayesinde, dünya genelinde 50.000’den fazla internet sitesinde ödeme yapmak mümkün. Paykwik kartlar genellikle oyun ve iletişim alanında kullanılsa da alışveriş sitelerinde de ödeme seçenekleri arasında yerini alır. Genel olarak alışveriş yapmak istediğiniz site, Paykwik sistemiyle uyumlu ise rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, Paykwik kullanılacak sitenin şirket şartları altında olması da gereklidir. Bu anlamda, Paykwik sanal kartı, sadece resmi olan firma siteleri üzerinde uyumlu olmaktadır. Paykwik, güvenli ve rahat alışverişler için sadece Euro bakiyesi ile hizmet sunar. Bu nedenle, Paykwik fiyatları da Euro kuruna göre belirlenir. Kart fiyatları 10 Euro ve katları şeklindedir.


Paykwik Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Paykwik kartların satın alım işleri de oldukça kolaydır. Ancak satın alma işlemleri sırasında dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Genellikle oyun ve alışveriş sitelerinde kullanılan Paykwik kartlar güvenilir sitelerden elde edilmelidir. Bu nedenle, bayilerden Paykwik al seçeneğine tıklamadan önce alım yapacağınız firmanın resmi olup olmamasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda, aldığınız PIN kodlarını satış işlemlerinden sonra mutlaka sorgulatın. Tüm bu önlemleri tamamladıktan sonra Paykwik kartınızı güvenle kullanabilirsiniz.


Paykwik Satın Alma Aşamaları Nelerdir?
16 haneden oluşan PIN koda sahip olan Paykwik kartlar satın alma prosedürünün kolaylığı ile de bireyleri memnun etmektedir. Paykwik satın almak isteyenler sadece birkaç adımla bu kartlara çok kısa sürede sahip olabilirler. Paykwik satın alma işlemi için kartın resmi web sitesine ya da online resmi satış sitesine giriş yapabilirsiniz.
İzlemeniz gereken adımlar genel olarak şunlardır:
Müşteri temsilcisi ile iletişime geçin.
Paykwik kartlardan tercih ettiğiniz bakiyeyi belirleyin.
EFT, havale veya mobil bankacılık aracılığıyla göndermek için hesap numarasını isteyin.
Ödemeyi gerçekleştirin.
Site tarafından yaptığınız ödeme onaylandıktan sonra yaklaşık 10 – 15 dakika içerisinde kodunuz SMS yoluyla müşteri hizmetlerine verdiğiniz telefon numaranıza gönderilir.
Paykwik kartı satın almak için bir diğer yöntem de online satın alma işlemidir. Siteler üzerinden kartın bakiyesini ve fiyatını seçerek satın alabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın