Paykwik Kart Kullanımı Hakkında

Günümüzde birçok insan internet üzerinden alışveriş yapmaya sıcak bakmış olsa bile kredi kartı bilgilerini vermek istemiyor. Zira her geçen gün yeni bir dolandırıcılık çıktığında bilgilerinin başkalarının eline geçeceğine dair korkular duyuyorlar. Bunu başlarına gelmemesi  için ise internetten o çok beğendikleri elbiseyi, çantayı alamıyorlar. Alamıyorlardır ama artık bu durum çok geride kaldı zira artık Paykwik var. İnternetten güvenli alışveriş sanal kartı. İstediğiniz her şeyi bu kart ile rahatlıkla alabilirsiniz. Dertsiz, tasasız.

Paykwik belli satış noktalarında daha doğrusu yetkili satış noktalarında satılıyor. Buradan Euro bazında alt ile üst limitler arasında o anki döviz kuruna bağlı olarak alınabiliyor. İçinde yer alan para bitene dek geçerli olduğu her yerde dünyanın neresinde olursanız olun kullanabiliyor. Bu kadar kolay  ve basit. Kartın üzerinde kişiye dair hiçbir bilgi bulunmuyor. Tıpkı gündelik yaşamda kullandığımız, kredi kartları , bankamatik kartları gibi üzerinde 16 haneli olarak rastgele verilen bir kart numarası mevcut. Ayrıca benzer kartlarda olduğu gibi  kartın arka yüzünde 3 haneli güvenli numarası  yer alıyor ve işlem yaparken bu numaraların kullanılması yeterli oluyor. Kimi alışveriş noktalarında taksitlendirme gibi gerçek kartlarda olan benzer sistemler de olabiliyor. Bu kartın benzer diğer kartlara göre en büyük özelliklerinden bir tanesi çok daha geniş bir kullanım alanının olması ve hiç tahmin bile edilemeyecek bir çok yerde kullanılabilmesi

Lakin Paykwik alırken dikkat edilmesi gereken çok özel hususlar var. Bunların en başında mutlaka herhangi bir dolandırıcılığa maruz kalmamak için mutlaka bu alanda yetki verilmiş olan adreslerden alınması gerekiyor. Bunun için ise çok ciddi bir araştırma yapmalı ve nihai kararı vermelisiniz.

Bunun dışında bu kartı sadece 18 yaş üzerinde olanlar alabiliyor. Kullanabiliyor. Kartın bozdurmanız ve içindeki rakamı nakite çevirmeniz gerektiğinde ise yine mutlaka bu alanda yetkilendirilmiş yerlerde bu işi yapmanız gerekiyor. Aksi halde değerinin çok çok altında bozdurabilirsiniz ve ciddi zararlar elde edebilirsiniz. Yani işin özünde Paykwik kullanımı hem çok kolay, hem belli başlı bazı kuralları olan bir sistem.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın