paykwik-kart-alma-islemi-nasil-gerceklesir

Paykwik Kart Alma İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Paykwik Kart Alma İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Güvenli ödeme yöntemleri arasında yerini alan Paykwik kartları satın almak oldukça basittir. Paykwik kartlar, yetkili firmaların yönlendirmesiyle yapılabilir. Bu bayiler genellikle internet siteleri üzerinden işlem yapar. Bunu bir nevi internet bankacılığı işlevi gibi de düşünebilirsiniz. Kolay satın alma yöntemiyle sizler de zaman kaybetmeden Paykwik kart sahibi olabilirsiniz. Burada yapmanız gereken tek şey, Paykwik ile ilgili olarak başvuru işlemlerini tamamlamak. Başvru işlemi sırasında Paykwik kart sahibi olmak isteyenlerden ad soyad, TC kimlik numarası gibi bilgiler istenir. Bu bilgiler ışığında adınıza tanımlanan kart, hemen size yönlendirilir.

Paykwik Sistemi Nasıl Çalışır?

Paykwik çalışma şekline geçmeden önce Paykwik nedir sorusuyla ilgili de biraz bilgi verelim. Paykwik, 16 haneden oluşan PIN koda sahip sanal ön ödemeli karttır. Bu kart sayesinde, kimlik bilgilerine gerek kalmadan tüm ödeme işlemleri gerçekleştirilir. Paykwik, dünya genelinde birçok ülkede ve binlerce site üzerinde geçerlidir.
Paykwik al işlemlerini yetkili siteler üzerinde tamamladıktan sonra kartı, Facebook, Skype da dahil olmakla birçok web sitesi üzerinde alışverişlerde kullanabilirsiniz. Paykwik, oyun platformlarında, giyim, teknoloji, ev ürünleri gibi ve buna benzer ürünlerde alışveriş imkanı sunan web sitelerde geçerlidir. Paykwik ile ödeme işlemi yapmak için 16 haneli kart numarası ve güvenlik kodu kullanılır. Müşteriler, kendi ön ödemeli sistemlerine göre ne kadar bir limitleri varsa buna göre kullanım sağlama imkanı bulunur. Yani, Paykwik kartınıza ne kadar para yüklerseniz o kadar para kullanma hakkınız doğuyor.

Paykwik Kart Avantajları Nelerdir?

Son zamanlarda sanal dünyada yapılan alışverişlerin sayı arttıkça insanlar özellikle bu konuya daha fazla ilgi duyuyor. Paykwik kart da bu anlamda büyük beğeni kazanan sanal kartlardandır. Özellikle yurt dışından alışveriş yapmak birçoğumuz için büyük bir problem olmakta. Bu anlamda, Paykwik kartlar, yurt dışı ve yurt içi farketmeksizin dünyanın her yerinden alışveriş olanağı sunar. Daha güvenilir bir ortam yaratan Paykwik, ekonomik olmasıyla da müşterilerine avantajlar sağlıyor. Paykwik fiyatları Euro kuru üzerinden belirleniyor ve en düşük fiyat 10 Euro şeklinde. Bu anlamda, müşterilerine sunduğu düşük maliyetli yapı ve aynı zamanda, güvenlik sistemleriyle de Paykwik ön plana çıkıyor. Bu yüzden sizler de Paykwik ile istediğiniz işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz.

Paykwik İle Kredi Kartı Arasındaki Farklar Nelerdir?

Paykwik ile kredi kartı arasında bazı benzerlikler bulunsa da Paykwik belirli yönleriyle daha farklı özellikler sunar. Kredi kartı, müşterilerine ekstra masraf ve kişisel bilgilerin gizli kalmaması gibi sorunlar oluşturur. Paykwik kart ise ekstra masraflara sebebiyet vermeden, tek kullanımlık kart olarak kullanılmakta ve kişisel bilgileri gizli tutmaktadır. Bu yüzden birçok kişi kredi kartı yerine Paykwik kartları tercih etmektedir. Paykwik sisteminin sunduğu özellikler ve avantajlar sayesinde internet ortamında alışveriş yapmak, daha güvenli bir hal alır.
Tüm bunlarla birlikte, kart müşterileri, ekstra masraflardan kurtulduğu için daha fazla ürün alabilmekte ve kazanç sağlamaktadırlar. Kredi kartlarında ekstra masrafların yanı sıra faizlerin uygulanması, hesap işletim ücreti ve aidat gibi masraflar her kese malumdur. Paykwik kartlarda ise bu gibi masraflara yer yoktur. Ayrıca, Paykwik kartları kredi kartlarından ayıran en büyük özellik kartın bozdurulma olanağı sunmasıdır. Paykwik bozdurma olarak bilinen işlem sonucu, müşterilerin kartta bulunan bakiyeleri nakite çevrilir. Yani, müşteriler istedikleri anda kartta kullanmak istemedikleri bakiyelerini geri kendi banka hesaplarına talep edebilirler. Bu avantajı ile de ön ödemeli bir kart olan Paykwik daha kazançlı bir alışverişin adresi olarak gösterilmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın