paykwik-ile-para-yatirma-ve-cekme-nasil-yapilir

Paykwik ile Para Yatırma ve Çekme Nasıl Yapılır?

Paykwik ile Para Yatırma ve Çekme Nasıl Yapılır?

Ön ödemeli sanal kart olan Paykwik kartlar, pek çok özellikleriyle müşterilerine olanaklar sağlar. Paykwik sadece online alışverişler için kullanılan bir kart değildir. Bu kartlar, paraya ihtiyacınız olduğu zamanlarda nakite dönüşebilen kartlardır. Paywik kartlara para yatırma ve çekme işlemleri oldukça kolaydır. Sadece bir kereye mahsus kullanma hakkı tanıyan Paykwik içerisindeki bakiye ile limitli ve güvenli bir alışveriş yapmak mümkündür.

Paykwik Para Yatırma

Paykwik kartlara para yatırma işlemi diğer kartlardaki gibi değildir. Paykwik kartların tek bir kullanım hakkı bulunmaktadır. Bu nedenle de kart kullanıldıktan sonra tekrar bir yükleme yapmak söz konusu değildir. Güvenli ödemenizi tamamladıktan sonra tekrar Paykwik kart alabilirsiniz. Fakat bu da karta tekrar yükleme yapma hakkı tanımaz. Paykwik kart, otomatik sistemle çalışmaktadır. Bu anlamda, tekrar alışverişinizi veya para transferinizi tamamladıktan sonra PIN kodunuz devre dışı olur. Bu nedenle de karta fazladan para yüklenemez. Paykwik kartla bir kereye mahsus alışveriş yaptıktan sonra kullanabileceğiniz miktarda yeniden kart alabilirsiniz ve kullanabilirsiniz. Bunun dışından bir işlem söz konusu değildir. Paykwik al işlemleri ise 4-5 dakika vaktinizi almaktadır. Paykwik kartları satın almak için yaptığını Havale veya EFT sonrası para hesaba ulaşır ulaşmaz size dönüş gerçekleşmektedir. Bu sayede, sıkıcı ve zaman alıcı banka işlemlerinden kurtulup sadece müşteri temsilcisiyle iletişime geçerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Paykwik Kart Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Paykwik fiyatları, güncel Euro döviz kurlarına göre belirlenir ve güncel döviz kurlarına paralel olarak değişir. Kart fiyatı 10 Euro’dan başlar ve artarak devam eder. Ancak ücret ödemelerini TL cinsinden yapmanız gerekir. Paykwik kart, bir kereye mahsus kullanımdan sonra otomatik olarak kendiliğinden imha olmaktadır. Kartın en önemli güvenlik özelliği de budur. Aynı zamanda, Paykwik kartınızı aldıktan sonra hemen harcamak zorunda değilsiniz. Tüm bu avantajları sunan Paykwik kartlar, indirimli fiyatlarla resmi web sitelerde sunulmaktadır.

Paykwik Bozum İşlemi Nasıl Yapılır?

Paykwik kartlar, satın alma işlemi sonrası size ulaşan PIN kod aracılığıyla kullanıma açık hale getiriliyor. Aldığınız Paykwik kartların içindeki miktarın altında alışveriş yaptığınızda ise kalan bakiyeniz kartta birikir. Bu bakiye ile yeniden alışveriş yapmanız mümkün değildir. Çünkü PIN kodunuz Paykwik kart için tek kullanımlık hak tanımaktadır. Bu anlamda, kartınızda kalan ücreti almanız mümkündür. Paykwik bozdurma adı ile bilinen bu işlemi, müşteri temsilcilerini arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Kart bozdurma sürecinde kartınızda kalan miktar, anlaşmalı bankalar aracılığıyla yeniden size transfer edilir. Bozdurma işlemi de satın alma işleminde olduğu gibi Euro kuru üzerinden yapılır.
Paykwik kart bozdurma işleminde kartınızda bulunan bakiye hesaplanır ve bu doğrultuda size gönderilir. Kart bozum sırasında müşteri hizmetleri sizden herhangi bir ücret talep etmez. Satın alma ile aynı işleme tabii tutulur. Paykwik kartınızdaki bakiyeyi nakite çevirmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken, kartı satın aldığınız bayi veya web sitesiyle iletişime geçmektir.

Paykwik PIN Kod Kaybolma Durumunda Ne Yapmalı?

Bununla birlikte, Paykwik PIN kodunuzu kaybettiğinizde veya çalınması durumlarında da bozum işlemi yapabilirsiniz. Bu süreçte vakit kaybetmeden hemen müşteri temsilciniz ile iletişime geçmeniz önemlidir. Müşteri temsilcisine bozdurma işlemi yapmak istediğinizi belirtip gereken formu doldurduktan sonra bozum süreciniz başlatılır. Dünyanın neredeyse her yerinde geçerli olan Paykwik kartlarınızı sadece Türkiye’de değil, diğer ülkelerde de bozdurma imkanınız bulunmaktadır. Bu anlamda da Paykwik kartlar kolaylık sağlıyor. Özellikle yurt dışında kullanımı zor olan kredi kartlarının aksine, Paykwik kartların bozdurulma ve satın alma işlemleri sınır tanımıyor.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın