Paykwik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu yazıda son yılların en gözde kavramlarından bir tanesi olan Paykwik hakkında bilgi vereceğiz.Nedir, nasıl kullanılır, neden satın alınır gibi kafanıza takılan birçok sorunun yanıtını vermeye çalışacağız.

Diğer birçok ödeme yöntemi gibi, Paykwik kuponlar prensibi üzerinde çalışmaktadır ve kullanıcılar ve kurumlar  için işlemleri kolaylaştırmak amacıyla oluşturulmuştur.

Paykwik Nedir?

Paykwik, çevrimiçi e-Ticaret topluluğunu ve yerel ön ödemeli kuponları kullanarak mal ve hizmet satın almak isteyen müşterileri bir araya getirir. Sanal sistemde geçerli olan bir karttır. Gündelik yaşamda herhangi bir geçerliliği yoktur. Sanal alemde kullanılan kredi kartı ya da bankamatik kartı gibi düşünmek mümkündür.

Küresel ödeme şirketleri, e-para sistemleri ve çevrimiçi dağıtım ağlarında uzun yıllara dayanan deneyime sahip uzmanlar tarafından kurulan Paykwik, Ukash, Paykasa gibi daha önce başarılı ve tanıdık markalara güvenilir bir alternatif sunuyor

Kullanıcıların PayKwik’i ödeme yöntemi olarak kullanmaya başlamak için yapmaları gereken tek şey, kuponu satın almaktır. Bu yapıldıktan sonra, kullanıcılar bu yöntemi kullanarak işlemi tamamlamadan önce yalnızca birkaç adım alır. İlk olarak, kullanıcıların bu ödeme yöntemini seçmeleri ve bundan sonra kuponu seçmeleri gerekecektir. Paykwik makbuzu kontrol edip işlemi onayladığında tüm işlem tamamlanır. İçerisine yüklenen para bitene dek ilgili olduğu her yerde kullanılabilir.

Bunun yanında kullanım alanları hem ilgili yani kullanılabilir oldukları alışveriş siteleri hem de sanal olarak hizmet veren kumarhanelerdir.

Paykwik Nasıl Kullanılır?

Paykwik’in kullanımı kolaydır. Online olarak kasada yani ödeme noktasında PayKwik’i ve kullanmak istediğiniz kupon markasını seçmeniz yeterlidir. Kuponunuz doğrulandığında artık bu yöntem ile işlerinizi yapabilirsiniz.

Diğer Bilinmesi Gereken Hususlar

Paykwik  alişveriş kodları sadece bir PayKwik ağına ait resmi Paykwik satıcılarından satın alınabilir.
Ağ logosunda tüm PayKwik satıcılarını görebilmeli ve yetkili satıcı olduğundan emin olmalısınız.

Paykwik  bayiler listesi gerçek zamanlı olarak güncellenir. Paykwik  tarafından garantili % 100 yetkili olan bir satıcıdan alınması gerekir.

Eğer bir Web sitesi resmi bir Paykwik  satıcısı olduğunu iddia ediyor ise ama ağ listesinde Web sitesi görünmüyor ise resmi satıcı değildir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın