Paykwik Güvenli Mi?

Yeni nesil bir ödeme sistemi olarak karşımıza çıkan paykwik, güvenliği ve kolay kullanımı ile kullanıcıların dikkatini çekiyor. Paykwik online olarak kullanılan bir ödeme sistemidir. Tıpkı kredi kartı gibi kullanılır. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde yaşanılan sorunları az çok biliyor ve haberlerini duyuyoruz. Bu da internetten alışverie olumsuz bakmamıza sebep olmaktadır. Genel olarak bakıldığı zaman internet alışverişlerinin çok uygun olması insanlara cazip gelmektedir. Bu sebeple de alışveriş yapmak isteyen kişilerin güvenlik konusunda gerekli tedbirleri almaları gerekmektedir. Peki, adını sıklıkla duyduğumuz paykwik güvenli mi?

Paykwik yaygın olarak kullanılan bir sistem değildir. Henüz çok yaygınlaşmamakla beraber birçok kişinin böyle bir sistemin varlığından dahi haberi yok. Paykwik yalnızca internet üzerinden satın alınabileceği için bu konuda da insanların kafasında soru işaretleri oluşmaktadır. En önemlisi ise güvenilir olduğu söylenilen bu kart ne kadar güvenli? Paykwik kredi kartlarının mantığından çok farklıdır. Sanal kart olarak da bilinen bu sistem güvenlik açısında yüze yüz garanti veriyor. Zaten inceledğiniz zaman ön ödemeli bir sistemin olduğunu görebilirsiniz. Siz almak istediğiniz ürün için ödemeyi internet sitesine değil paykwike yapıyorsunuz. Güvenlik kısmını paykwik hallediyor diyebiliriz. Paykwik kart satın aldığınızda sizlere bir kart numarası veriliyor. Bu kart numarası 24 bit dediğimiz güvenli bir sistemle şifreleniyor.bu şifrelemenin yanı sıra kart numarası sürekli değiştiriliyor. Bu da site her ne kadar sahtekar olursa olsun sizin bu durumdan etkilenmemenizi sağlıyor. Yani sizin yaptığınız yanlış bir hareket doğrultusunda kart bilgileri çalınmış olsa da bu bilgiler ikinci kez kullanılamıyor.

Paykwik herkes tarafından alınıp kullanılabilir. Paykwik internet sitesinden veya bu hizmeti sağlayan diğer internet mağazalarından gerekli ödemeyi yaparak bir paykwik kart sahibi olabilirsiniz. Paykwik kart çok pahalı değildir. Yıllık olarak bir ücret ödedikten sonra bu kartı dilediğinizce kullanabilirsiniz. Ayrıca paykwik kart sahipleri yurt dışından da kolaylıkla alışveriş yapabiliyor. Kredi kartlarının yurtdışı alışverişlere kapalı olması gibi bir durum paykwik sisteminde bulunmuyor. Paykwik ile istediğiniz siteden gönül rahatlığı ile güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir