paykwik güvenli-bir-dijital-kart-midir?

Paykwik Güvenli Bir Dijital Kart Mıdır?

Paykwik Güvenli Bir Dijital Kart Mıdır?
Hem dünyada hem de ülkemizde büyük ilgi gören Paykwik sanal kartları, güvenli ön ödeme yöntemlerinden biridir. Son yıllarda ödeme yöntemleri alanında yeni bir çağ açan sanal kartlar, internet üzerinden yapılan alışverişlerde kredi kartı yerine sunulan en güvenilir alernatif olarak büyük ilgi görmektedir. Bu anlamda, Paykwik de güvenilir ödeme olanağı sunan sanal kartlar arasında yerini alır. Sadece bir kereye mahsus kullanım hakkı sağlayan Paykwik kartları, alışveriş sırasında kişisel bilgileri gizli tutmasıyla bilinir. Paykwik kartların çok yaygın ve son yıllarda aktif kullanılmasının nedeni, pratik, güvenli ve hızlı para yatırma aracı olmasıdır.


Paykwik Nedir? Nasıl Kullanılır?
Paykwik, 16 haneli PIN koddan oluşan ve ön ödeme yöntemiyle güvenli ve hızlı alışveriş sunan bir sanal karttır. Avrupa’nın bir çok ülkesinde uzun yıllardır kullanılan Paykwik sistemi, özellikle e- ticaret ve oyun sitelerinde ödeme amacıyla tercih edilir. Hatta bazı sitelerde Paykwik kart kullanımı sonrası bonuslar da hediye edilir. Bunların haricinde, hem dünya hem de ülkemiz genelinde Paykwik kartla ödeme imkanı sunan birçok site vardır. Paykwik ödeme işlemleri de oldukça basittir. Hemen hemen her sitede Paykwik kartla ödeme seçeneği bulunmaktadır. Paykwik nasıl kullanılır? sorusuna verilecek en basit yanıt, alışveriş sırasında ilgili hanelere Paykwik PIN kodunun aşamalı olarak girilmesidir. Bu sayede, hem daha hızlı hem de güvenilir bir alışveriş deneyimi yaşamış olursunuz.


Paykwik Özellikleri Nelerdir?
Paykwik kartın bu kadar çok tercih edilmesinin altında birçok nedenler yatmaktadır. Öncelikle, Paykwik kart, müşterilerinin kişisel bilgilerini gizli tutar. Kartı, diğer kredi kartlarından ayıran en temel özellik de budur. Özellikle son yıllarda kredi kart kullanıcılarının uğradığı siber saldırıları ve dolandırıcılıkları göz önünde bulundurursak Paykwik kart bu gibi talihsiz olayları önler. Paykwik kartların bir diğer özelliği ise tek kullanımlık hakka sahip olmalarıdır. Bu anlamda, kart sahiplerinin sadece bir defaya mahsus kullanımından sonra kart kendini otomatik olarak imha eder. Paykwik kartlar, 16 haneli PIN koda ve CVV koduna sahip olmasıyla da diğer kartlardan seçilir. PIN kod, alışverişlerde güvenlik açısından kullanılır.
Paykwik özellikleri arasında bir diğer göze çarpan detay ise kartın satın alma işlemlerinin oldukça basit olmasıdır. Özellikle kart satış işlemlerinde herhangi bir kişisel bilgiye gerek bırakmayan Paykwik, bu özelliği ile de güvenilir bir satış prosedürü sunar. Paykwil al işlemleri, yetkili sitelerin müşteri hizmetleri yardımıyla güvenilir bir şekilde tamamlanır.


Paykwik Yasal Mı?
Paykwik kart
satın almak isteyenlerin aklına takılan bir diğer soru da kartın yasal olup olmamasıdır. Online ödeme şekillerinin, internet üzerinde görülen dolandırıcılıkların önüne geçmek için geliştirildiğini varsayarsak Paykwik kart da yasal bir ön ödeme yöntemidir. Aldığınız her ürün size özel üretilmekte ve sizin adınıza faturalandırılmaktadır. Bu durumda, eğer Paykwik satın alma işlemi için seçtiğiniz site, size havale yapmanız için hesap numarası gönderiyorsa yaptığınız işlem yasaldır. Çoğu zaman dolandırıcı siteler size Paykwik kartları satmak isteseler de bunu yasal yollardan yapmazlar. BU anlamda, sitenin sunduğu Paykwik fiyatlarına bakarak da güvenilir bir siteden alışveriş yapıp yapmadığınızı anlarsınız. Güvenilir sitelerde Paykwik fiyatları, Euro kuruna göre hesaplanır ve 10 Euro’dan yani 65 TL’den başlar.


Paykwik Bozdururken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Paykwik kartlar güvenli ön ödeme olanağıyla birlikte, kart içinde bulunan bakiyenin bozdurulması imkanı da sunar. Paykwik bozdurma olarak bilinen bu işlem, kartınızda bulunan bakiyenin istediğiniz zaman banka hesabınıza geri yüklenmesi olarak bilinir. Paykwik kart Euro kuru üzerinden işlem gördüğü için bakiyelerin nakite çevrilmesinde de kur dalgalanmalarına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda bozdurma işlemlerinin güvenilir siteler üzerinden yapılmasında fayda vardır. Bu anlamda, sitelerin müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek gerekli lisansları sorgulayabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın