Paykwik Bozum

Paykwik Bozum

Teknoloji ilerledi. Her gün yeni nesil olarak tabir edilen bir ürün ile insanlar karşı karşıya kalıyor ve bu olgu insanların yaşamını ciddi anlamda kolaylaştırıyor. Özellikle elektronik alanında yaşanan gelişmeler başlı başına bir olgu. Nitekim 20. Yüzyıla genel anlamda bakıldığında başta Steve Jobs ve Bill Gates gibi dahiler ve diğer bilim insanları vasıtasıyla çok önemli birbirini takip eden gelişmelerin yaşandığını görüyoruz. Önce bilgisayarlar, sonra internet ve sonrasında da internet üzerinden alışveriş. Internet üzerinden alışveriş yapmak isteyen insanların ise yaşamını kolaylaştıran yine son sistem teknolojik gelişmeler var. Zira kimi insanlar internet üzerinden alışveriş yapmayı seviyor ama kendi bilgileri vermek, kredi kartlarını kullanmak istemiyor ama işte onun da çaresini bilim insanları bulmuş durumda ve artık paykwik var. Paykwik Bozum

Sözcük ilk duyulduğunda yabancı bir de sözcük olduğu için hiçbir şey bilmeyenlere ifade etmeyebilir. Ama en basit tabiri ile bu sözcük bir sanal ödeme kartıdır. Sadece ama sadece sanal alışveriş ve sanal uygulamalarda geçerli olduğu platformlarda kullanılabilir. Alınan bu sanal kartın içine yüklenen para bitene dek kullanılabilir ama sonrasında aynı kart üzerine yeniden yükleme yapılamaz. Ek kart çıkarılamaz. Tek kullanımlık bir sanal kart olup, gündelik yaşamda da kullanılması olası değildir.

Paykwik Euro ile olan bir sistem olup şu değerlerdedir: 10, 15, 20, 25, 30, 40, 50, 60, 100, 150, 250 Euro değerleri vardır.

Bu kart son derece güvenli olan bir karttır. Böylesi bir karta sahip olabilmek bu alanda yetki verilmiş olan bir Paykwik yetkili satış noktasına başvuru yapmak gerekir. Bu başvuru yapılırken kişiden özel herhangi bir bilgi istenmez. Kartın üzerinde kişiye ait herhangi bir kişisel bilgi olmaz. Üzerinde yer alan kart numarası tıpkı kredi kartı numarası gibidir ve rastgele verilmiştir. Yine kredi kartlarında olduğu gibi üzerinde yani arka yüzeyinde 3 haneli bir güvenlik numarası bulunur. Oyun sitelerinde de kullanabilir olan bir sistemdir. Nereden alınırsa alınsın dünyanın her yerinde sanal alemde güvenle hiçbir risk olmadan kullanılabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın