Paykwik Bayilik

Paykwik Nedir?

Dünya değişiyor. Her geçen gün yeni bir kavram, yeni bir olgu insanların karşısına çıkıyor. Taş devrinden bugüne insanların yaşadığı devinim son derece ileri düzeylerde. Kimi zaman inanılmaz bile gelebiliyor. Paykwik Bayilik

Bir de bunun yanında insanların temel gereksinimleri var. Alışveriş ise tarihlerden beri var olan bir olgu. Ayrıca insanların yaşamlarını eğlendiren güzelleştiren olgular var. Tüm bunlara istinaden de an be an yaşanan gelişmeler mevcut.

Teknolojinin gelişimine istinaden insanlar artık alışveriş yaparken interneti tercih ediyorlar. Ya da oyun oynarken kahveye falan gitmeyip ellerinde yer alan bilgisayar üzerinden ya da cep telefonundan ister okey, ister pişti oynayabilir. Ama elbette çoğunlukla bunun da bir maliyeti var. Üstelik kimi zaman insanlar internet üzerinden alışveriş yaparken ve/veya sanal casino ortamlarında oyun oynarken kendi kredi kartı bilgilerini vermek istemediklerinden tedirgin oluyorlar zira bilgilerinin bir başkasının eline geçmesini istemiyorlar. İşte bu ve benzeri durumlar için de artık yeni bir olgu var. O da Paykwik. Tüm kafanızda olan soru işaretlerini kaldıran güvenle alışveriş yapmanıza olan veren bir oldur.

Nedir Paykwik sorusunun en basit yanıtı online ödeme yöntemidir. İngiliz menşeili olup bugün dünyanın neresinde olursanız olun kullanmanıza olanak veren bir yapıdır. Tamamen yasaldır. Herhangi bir biçimde kanuna uygunsuzluğu yoktur. Geçerli olduğu tüm sitelerde rahatlıkla kullanılabilir.

Sanal bir kredi kartıdır. Bir tür Migros gibi marketlerde satılan hediye kartlarına benzer bir sistemi vardır ama gerçek dünyada kullanılamaz. Tamamen sanal ortam için hazırlanan bir karttır. Kullanırken üzerinde size özel herhangi bir bilgi içermez. Tek kullanımlıktır. Bir başkasına devredilemez. Ek kart çıkarılamaz. İçerisinde yer alan miktar bitene kadar kullanılabilir. Sonrasında kullanılamaz.

Paykwik nasıl temin edilir sorusunun yanıtı da basittir.  Yetkili satış noktalarında belirlenen oranlarda alınabilir. Alınır iken kişiden alacağı miktar kadar ödemesi yapması istenir. Tıpkı kredi kartları gibi arkasında 3 haneli güvenlik kodu vardır. Kimi sitelerden taksitle alışveriş bu kartlar ile de yapılabilir. Kullanımı basit, tamamen zahmetsiz güvenli olan kartlardır. O çok hayal ettiğiniz elbiseyi ABD ya da Çin de bile zahmetsizce alabilirsiniz.

Kaynak :  https://www.paykwik.org/

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın