Paykwik Avantajları

İnternetin yaygınlaşması hayatımızı bütünüyle etkiler hale geldi. Artık her işimizi internet üzerinden yapıyor olmamız hem avantaj hem de dezavantajları da beraberinde getirdi. Dezavantajların en önemlisi güvenlik problemi. Özellikle de bilinçsiz kullanıcılar internet üzerinden dolandırılma olayları konusunda çok fazla sorun yaşıyorlar. İnternetten sık sık alışveriş yapanlar bu listenin en başında geliyor. İnternet alışverişlerinde en önemli konu alışveriş yaptığınız sitenin güvenli olup olmadığı. Bu aşamada gerekli tedbirleri almayı biliyorsanız çok fazla dert değil. Fakat neler yapılması gerektiği konusunda bilgi sahibi değilseniz ve her siteden alışveriş yapıyorsanız o zaman risk altında olabilirsiniz. Online ödemelerde riskleri en aza indirmek için farklı sistemler kullanılıyor. Paykwik de bunlardan biri. Adını sıklıkla duyduğumuz paykwik nedir?

Paykwik kısa ve net olarak güvenli bir ödeme sistemidir. Çalışma mantığı kredi kartıyla aynıdır. Paykwik ile ödeme işlemleri sadece online sitelerden yapılmaktadır. Paykwik sizlere kredi kartı gibi kullanabileceğiniz sadece size ait 24 bit şifreleme özelliğine sahip bir şifre vermektedir. Bu şifre ve kart numarası tek seferlik olduğu için güvenlik konusunda hiç bir sorun yaşamamanızı sağlamaktadır. Tek kullanımlık bu sanal kartlar yapılacak olan alışverişlerinizde kartın sadece bir kez kullanılmasını sağlıyor. Eğer hesap bilgileriniz çalınmış olsa dahi, ikinci kullanımda bu bilgiler geçerli olmayacağı için kendinizi dolandırıcılardan koruyabilirsiniz. Paykwikin sağlamış olduğu en önemli fayda sadece Türkiye içerisinde değil, yabancı yurt dışı sitelerinden de alışveriş yapabilme özgürlüğünü sizlere sunması. Alışveriş kısıtlaması olmadan istediğiniz her siteden alışverişinizi bu sanal kart ile gerçekleştirebilirsiniz.

Paykwik avantajlarını sıralayacak olursak, güvenlik, alışveriş özgürlüğü, ön ödemeli güvenlik hizmeti, sınırsız kullanım bunların başında yer alıyor. Paykwik dezavantajı ise bilmediğimiz bir güvenlik sistemi olması ve sadece internet üzerinden hizmet veriyor olması. Yani herhangi bir bankaya giderek böyle bir kart satın alamazsınız. Paykwik hizmetinden faydalanmak için resmi sitesinden veya bu hizmeti sağlayan farklı internet sitelerinden ücret karşılığında bir sanal kart satın almak. Daha sonra yapacak olduğunuz alışveriş için bu sisteme para yatırmanız işlemleri tamamlamak için yeterli olacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir