Neden mi Paykwik İhtiyacınız Var

Altmış yaş ve üstü, yani benim ve eşim gibiler için kredi kartı kullanmak oldukça zor bir iş. Biz paramız olduğu kadar alışveriş yapmayı seven insanlarız. Ay boyunca kredi kartı kullanıp, ay sonunda maaşımızı kredi kartına yatırmak istemeyiz. Özellikle internette online alışveriş yapmak istesek de korkumuzdan yapamayız. Neden mi Paykwik İhtiyacınız Var

Online bankacılık işlemlerinden bile çekiniyoruz. Ortada bunca hacker, dolandırıcı varken banka hesaplarımıza ulaşmak zor değildir sanırım. Yakın zamanda bir arkadaşımız online alışveriş yaparken parası uçup gitmişti.  Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde kimlik bilgileri sorulduğundan her tehlikeye açık oluyorsunuz.  Bu olaydan sonra daha da çekimserdik bu konuda.

Fakat arkadaşım buna karşın kredi kartlarıyla online alışverişten vazgeçemiyordu, o da çalınma tehlikesinden dolayı yanında nakit taşımazdı, bütün işlemlerini kartlarla hallederdi. Bizi çağa ayak uydurmamakla suçlardı. Geçenlerde eşim rahatsızlanıp da ben dışarı çıkamayacak durumda olunca mecburen arkadaşa telefon açıp yardım istedim.

Neden mi Paykwik İhtiyacınız Var

neden paykwik

neden paykwik

Evde hiçbir şey kalmamıştı ve alıveriş yapmak zorundaydım. ‘’Ben iki dakikaya oradayım, hemen alırız neler istiyorsan, kapına gelsin’’ dedi. Arkadaşım gelene kadar listeyi hazırladım. Bu defa geldiğinde elinde başka bir kart vardı. ‘’Bak tam sana göre bir kart. Online alışverişlerde ne kadar paran varsa, o kadar harcıyorsun. Kartına paranı yüklüyorsun, siparişini veriyorsun, istediklerin geliyor. Nasıl mı?’’ İnternete girdi ve istediğim siparişleri verdikten sonra 16 haneli bir pin kodu girdi. Ödemeyi yaptı ve bana dönerek ‘’işte bu kadar, paykwik denilen bu karta 100 lira yüklemiştim ve 100 liralık yaptım. Limiti aşamam kartta çünkü bu kadar para var.

Para taşımak gibi bir zorunlulukta yok. Üstelik kimlik bilgilerini de girmene gerek yok. Paran bittiğinde yine alışveriş yapacaksan paranı kart aldığın firmanın verdiği hesaba yüklüyorsun, bu kadar basit ve emniyetli.’’ Evet, gerçekten de bizim kullanabileceğimiz bir sistemdi. Paran kadar harca. Eşim iyileştikten sonra hemen paykwik kartımızı alarak, biz de tüm alışverişlerimizi para taşımadan yapıyoruz.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın