guvenli-online-alisveris-paykwik

Güvenli Online Alışveriş – Paykwik

Güvenli Online Alışveriş – Paykwik

Paykwik, dünyanın her yerinde geçerli olan bir online ödemeli kart türüdür. Paykwik, kullanıcılara hiçbir kimlik bilgisi olmadan istenilen siteden alışveriş yapma imkanı sunar. Günümüzde online platformlarda kredi kartı kullanma riskleri göz önünde bulundurulduğunda Paykwik, en güvenli ödeme yöntemlerinin başında gelmektedir.

Paykwik Nedir?

Genellikle bankalardan alınan sanal kartlarla alışveriş yapıldığında kimlik bilgileri paylaşılır ve bu pek çok kullanıcıyı rahatsız eder. Bu paylaşımlar sonucu yaşanan güvenlik sorunları da kaçınılmazdır. Paykwik sanal kart ise sizlere 16 haneden oluşan bir PIN numarası vermektedir. Bu PIN numarasını eski zamanda kullanılan kazı konuş kartlardaki numaralara benzetebiliriz. Paykwik ile alışveriş yapmak isteyenlere bu kod iletilir ve sonrasında kişi, sitenin para yatırma bölümüne girilir. Gerekli alana kod yazıldıktan sonra ise sanal kart kodun içerisinde bulunan miktarı site hesabına yatırır. Vw böylece çok kısa sürede ve basit işlemlerle alışveriş tamamlanmış olur.

Paykwik Olanakları

Alışveriş kavramının içinde dekoratif ürünlerden giysiye, yiyecekten elektronik cihazlara, beyaz eşyadan mobilyaya pek çok eşya bulunur. Günümüz teknolojisinin hızlı bir şekilde gelişmesi ile artık tüm bu ürünleri internet üzerinden, mağazalara gitmeden elde etmek mümkündür. Online alışverişte ödeme işlemi açısından pek çok seçenekler bulunsa da güvenilir ve hızlı bir alışveriş Paykwik kartla yapılır. Paykwik kart ile yapılan alışverişler, anında ödeme imkanı ve kişisel bilgilerin gizli kalması açısından kullanıcılarına rahatlık sağlar.

Paykwik Satın Alma İşlemleri

Paykwik kartın elde edilmesi de oldukça basittir. Kartın resmi sitesi üzerinden yapılan Paykwik al işlemleri, sadece birkaç dakika sürmektedir. Online ödeme konusunda büyük avantajlar sunan Paykwik karta, Paykasa merkez firması üzerinden onay alan ödemeler anlık olarak hesaba aktarılır. Aynı zamanda, Paykwik satın alma birçok seçeneklerle kullanıcılara sunulmaktadır. İsterseniz banka hesaplarınızdan isterseniz de havale seçenekleri sayesinde Paykwik satın alım işlemlerinizin ödemelerini yapabilirsiniz. Tek kullanımlık olarak hizmet veren Paykwik kartları, bireylerin ihtiyacı olan bakiyeyi belirlemesinden sonra 16 haneli PIN kod ile kullanıma hazır hale getirilir. Bu PIN kodlar tek kullanımlıktır ve yüklenen bakiyenin karşılığı olarak nitelendirilmektedir.

Paykwik Fiyatları

Paykwik fiyatları her bayide farklılık gösterir. Bunun ana nedeni, söz konusu bayilerin merkezden toplu kart alımı gerçekleştirirken, EURO kurunun o anki düşük veya yüksek seyridir. Aynı zamanda, serbest piyasa sistemine bağlı olarak da her satıcı sattığı ürünün fiyatlandırmasını özgürce yapar. Paykwik fiyatları, güncel paket sayısına göre değişmektedir. Örneğin, birinci paket fiyatı 90 TL olduğu halde ikinci paket 125 TL olabilmektedir ve bu paket sıralaması fiyat artımıyla devam eder.

Paykwik Bozdurma İşlemleri

Tüm dünyanın güvenerek kullandığı Paykwik kartları bozdurulma özelliğine de sahiptir. Paykwik sanal kartlarını aldıktan sonra kullanma gibi bir zorunluluğunuz bulunmaz. Paykwik bozdurma işlemi, saat ve gün fark etmeksizin yapılabilir. Bu sayede, bireyler paralarını nakite çevirmiş olur. Bu işlem için EURO üzerinden günlük kura esaslanarak oldukça düşük komisyonlar uygulanmakta ve Paykwik bozum işlemi gerçekleştirilerek bozdurmak isteyen kullanıcıdan talep edilen hesap numarasına ödeme yapılmaktadır. Paykwik kart bozdurma işleminde dikkat edilmesi gereken tek husus, Paykwik kartına en uygun komisyon oranıyla bozdurma işlemi gerçekleştirmektir.
Paykwik kart, online alışverişte güvenli ödeme imkanı sunar. Kolayca satın alınan Paykwik kartları için alışveriş yapmak istediğiniz kadar tutar belirlemeniz gerekir. Ancak internet üzerinden yapılan alışverişlerde bazen bu tutarın hepsi kullanılmaz. Bu durumlarda, Paykwik kartta bulunan bakiye yanmaz veya harcanmak zorunda bırakılmaz. Kullanıcılar diledikleri zaman kartı bozdurabilir ve nakite çevirerek yatırdıkları parayı yeniden alabilirler. Paykwik kart bozum işlemleri hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştiği için kullanıcılar daha kısa sürede yatırdıkları miktarı geri alırlar.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın