guvenli-on-odeme-yontemi-paykwik

Güvenli Ön Ödeme Yöntemi – Paykwik

Güvenli Ön Ödeme Yöntemi – Paykwik

Kredi kartı bilgilerini vermek istemeyen ve gizlilik çerçevesinde alışveriş yapmak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu anlamda, güvenli alışveriş yapmak isteyenler için belli başlı bir sıra seçenekler bulunur. Bu seçeneklerden biri de Paykwik kartlarıdır. Avrupa’da büyük ilgi gören ve uzun yıllardır kullanılan Paykwik, kredi kartıyla pek çok benzerlikler gösterse de güvenlik açısından kredi kartlarından bir sıfır öndedir. Paykwik kartlar yurt dışı ve yurt içi alışverişlerde rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle yurt dışı alışverişler için ideal bir seçim olan Paykwik kartların kullanımı, ülkemizde de son yıllarda bir hayli artmıştır.

Paykwik Nedir?

Paykwik, kimlik bilgilerine gerek kalmadan güvenli alışveriş yapmanızı sağlayan ön ödemeli sanal kartlardır. Bu sanal kartlar sayesinde istediğiniz gibi alışveriş yapabilir, üstelik karta yıl sonunda kar ücreti gibi bir ücret de ödemezsiniz. Paykwik kartlar, 16 haneden oluşan PIN kod ve CVV koddan ibarettir. Bu anlamda, Paykwik kartlar ile tek hamlede, hiçbir zorluk yaşamadan ödemeler gerçekleştirmek oldukça basittir. İlk olarak İngiltere üzerinden satışı sunulan Paykwik kart sayesinde, dünya genelinde 50.000’den fazla internet sitesinde ödeme yapmak mümkün. Paykwik kartlar genellikle oyun ve iletişi alanında kullanılsa da alışveriş sitelerinde de ödeme seçenekleri arasında yerini alır.

Paykwik Kart Özellikleri

Paykwik kartların en büyük özelliği, güvenlik açısından kullanıcılarının kimlik bilgilerini saklı tutmasıdır. Kartın bu denli tercih edilmesinin altında yatan en önemli sebep de budur. Hiçbir kişisel bilgiye gerek kalmadan, sadece 16 haneli PIN kodu ve CVV kodu ile işlem yapan bu ön ödemeli kart, kişisel ve hesap bilgilerinizin üçüncü kişilerin eline geçmesini engeller. Aynı zamanda, Paykwik kartların sadece bir kereye mahsus kullanılma özelliği de kartı diğer ödeme sistemlerinden daha güvenilir kılar. Paykwik kartlar, sadece bir kullanımdan sonra otomatik olarak imha edilirler.

Paykwik Nasıl Satın Alınır?

Paykwik kartların satın alım işleri de oldukça kolaydır. Paykwik kart satın almak isteyenler sadece birkaç adımla bu kartlara kısa sürede sahip olabilirler. Paykwik al işlemi için kartın resmi web sitesine ya da online resmi satış sitesine giriş yapabilirsiniz.
İzlemeniz gereken adımlar genel olarak şunlardır:
Müşteri temsilcisi ile iletişime geçin.
Paykwik kartlardan tercih ettiğiniz bakiyeyi belirleyin.
EFT, havale veya mobil bankacılık aracılığıyla göndermek için hesap numarasını isteyin.
Ödemeyi gerçekleştirin.
Site tarafından yaptığınız ödeme onaylandıktan sonra yaklaşık 10 – 15 dakika içerisinde kodunuz SMS yoluyla müşteri hizmetlerine verdiğiniz telefon numaranıza gönderilir.
Paykwik kartı satın almak için bir diğer yöntem de online satın alma işlemidir. Siteler üzerinden kartın bakiyesini ve fiyatını seçerek satın alabilirsiniz.

Paykwik Fiyatları

Paykwik kartların fiyatları Euro kuru baz alınarak belirlenmektedir. Bu nedenle, Paykwik fiyatları kur dalgalanmalarından etkilenir. Ancak Euro kuruna göre en düşük fiyatar 10 Euro’dan başlar. Kartın fiyat politikası, sanal ve şimdiki bankalar gibi işlemez. Bu anlamda, fiyat düşmelerinin yaşanması halinde, Paykwik kart almak isteyenlere olanaklar sağlar. Aynı zamanda, Paykwik resmi sitesi ve yetkili siteler de fiyat konusunda geniş bilgi verirler. Bu sayede, bütçenize uygun Paykwik kartları elde etmiş olursunuz.

Paykwik Bozdurma

Güvenli ve hızlı alışverişlerde en çok tercih edilen ödeme yöntemi olan Paykwik kartların bozdurulması da mümkündür. Sahip olduğunuz Paykwik sanal kartlarınızı satın aldığınız sitenin müşteri hizmetlerine bilgi vererek bozdura bilirsiniz. Paykwik bozdurma işlemi sonucu, bakiyenizde bulunan kullanmadığınız para nakit olarak size geri döner. Eğer kartınızı bozdurmak istemezseniz 1 senelik kullanım süreniz bulunur. Aynı zamanda, bozdurduğunuz tarihte döviz artışına ve güncel kurlara göre kar etme ihtimaliniz de bulunur. Bozdurulan bakiye, anlaşmalı bankalar aracılığıyla banka hesap numaranıza dakikalar içinde gönderilir. Bu sayede, Paykwik kartlarınızın her türlü avantajlarından faydalanmış olursunuz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın