guvenli-odeme-sistemi-paykwik

Güvenli Ödeme Sistemi – Paykwik

Güvenli Ödeme Sistemi – Paykwik

Son yıllarda ödeme yöntemleri alanında yeni bir çağ açan sanal kartlar, internet üzerinden yapılan alışverişlerde kredi kartı yerine sunulan en güvenilir alernatif olarak büyük ilgi görmektedir. Sanal kartların gene kullanım amacı, internet üzerinden yapılan alışverişlerde oluşabilecek riskleri en aza indirmektir. Bu anlamda, Paykwik de güvenilir ödeme olanağı sunan sanal kartlar arasında yerini alır. Sadece bir kereye mahsus kullanım hakkı sağlayan Paykwik kartları, alışveriş sırasında kişisel bilgileri gizli tutması nedeniyle ülkemizde de en çok tercih edilen ödeme yöntemlerinin başında gelir. Paykwik kartların çok yaygın ve son yıllarda aktif kullanılmasının nedeni, pratik, güvenli ve hızlı para yatırma aracı olmasıdır.

Paykwik Nedir?

Paykwik, 16 haneli PIN koddan oluşan ve ön ödeme yöntemiyle güvenli ve hızlı alışveriş sunan bir sanal karttır. Avrupa’nın bir çok ülkesinde uzun yıllardır kullanılan Paykwik sistemi, özellikle e- ticaret ve oyun sitelerinde ödeme amacıyla tercih edilir. Hatta bazı sitelerde Paykwik kart kullanımı sonrası bonuslar da hediye edilir. Bunların haricinde, hem dünya hem de ülkemiz genelinde Paykwik kartla ödeme imkanı sunan birçok site vardır. Paykwik ödeme işlemleri de oldukça basittir. Hemen hemen her sitede Paykwik kartla ödeme seçeneği bulunmaktadır.

Paykwik Özellikleri Nelerdir?

Paykwik kartın bu kadar çok tercih edilmesinin altında birçok nedenler yatmaktadır. Öncelikle, Paykwik kart, müşterilerinin kişisel bilgilerini gizli tutar. Kartı, diğer kredi kartlarından ayıran en temel özellik de budur. Özellikle son yıllarda kredi kart kullanıcılarının uğradığı siber saldırıları ve dolandırıcılıkları göz önünde bulundurursak Paykwik kart bu gibi talihsiz olayları önler. Paykwik kartların bir diğer özelliği ise tek kullanımlık hakka sahip olmalarıdır. Bu anlamda, kart sahiplerinin sadece bir defaya mahsus kullanımından sonra kart kendini otomatik olarak imha eder. Paykwik kartlar, 16 haneli PIN koda ve CVV koduna sahip olmasıyla da diğer kartlardan seçilir. PIN kod, alışverişlerde güvenlik açısından kullanılır.

Paykwik Fiyatları

Paykwik dünyada binlerce siteden kabul görmüş bir ödeme yöntemidir. Güvenli, hızlı ve kolay alışveriş sunmasının yanı sıra Paykwik, fiyat açısından da kullanıcılarına fırsatlar sağlamaktadır. Paykwik fiyatları Euro kuru esas alınarak belirlenmektedir. Günlük döviz kuru üzerinden belirlenen fiyatlar, Paykwik resmi sitesi veya yetkili siteler üzerinden güncel olarak listelenir. Kartların fiyatları 10 Euro’dan başlar. Aynı zamanda, Paykwik satışı yapan sitelerde bulunan müşteri hizmetleri fiyat konusunda bilgi verir, düşük euro kuru üzerinden fiyat belirlenmesine yardımcı olur. Bu anlamda, Paykwik kartlarını canlı destek ekibi sayesinde kısa sürede elde edebilirsiniz.

Paykwik Nasıl Satın Alınır?

Yurt içi ve yurt dışı alışverişlerde online ödeme imkanı sunan Paykwik kartlar, online ödemelerin en güvenli adresidir. Kartların satış işlemleri de büyük titizlikle ve güven çerçevesinde yapılmaktadır. Paykwik satın alma işlemleri, internet üzerinden gerçekleştirilir. Paykwik al işlemi için Paykwik resmi veya yetkili sitelerin müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz gerekir. Satış işlemleri sırasında herhangi bir kişisel bilgi istenmez. Bu anlamda, Paykwik kartının en büyük özelliği olan ödemelerde güvenlik sağlanması, kartın alımından itibaren görülmektedir. Karın satın alma işlemleri günün her saatinde yapılabilmektedir. Kolay ve güvenli ödeme sistemi sunan Paykwik kartların satın alımı dakikalar içinde tamamlanır.

Paykwik Bozdurma

Paykwik kartlar güvenli ön ödeme olanağıyla birlikte, kart içinde bulunan bakiyenin bozdurulması imkanı da sunar. Paykwik bozdurma olarak bilinen bu işlem, kartınızda bulunan bakiyenin istediğiniz zaman banka hesabınıza geri yüklenmesi olarak bilinir. Paykwik kart Euro kuru üzerinden işlem gördüğü için bakiyelerin nakite çevrilmesinde de kur dalgalanmalarına dikkat edilmelidir. Paykwik bozdurma işlemi, dünyanın birçok ülkelerinden yapılabilir. İşlemi başlatmak için tek yapmanız gereken Paykwik müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek başvuru formu doldurmanız. Sonrasında sitenin anlaşmalı olduğu bankalar aracılığıyla bakiyeniz hesabınıza dakikalar içinde aktarılacaktır. Paykwik bozdurma işlemlerinde kazanç sağlama imkanınız da bulunmaktadır. Bunun için müşteri hizmetleri sizi Euro kurunun yüksek olduğu günler ilgili bilgilendirir ve bozum işlemlerinizi bu günlerde yaparak kazanç sağlamanıza da yardımcı olur.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın