güvenli-alişveriş-kartlari –online-paykwik

Güvenli Alışveriş Kartları – Online Paykwik

Güvenli Alışveriş Kartları – Online Paykwik
Paykwik, yurt içi ve yurt dışı birçok oyun platformunda, e-ticaret sitesi ve uygulama marketlerinde alışveriş yapmak için kullanılan kredi kartı benzeri bir ödeme yöntemidir. Online alışveriş kartları arasında en çok tercih edilen ödeme yöntemlerinden biri olarak bilinen Paykwik kart, internette çeşitli platformlarda kullanım özelliğine sahiptir. Paykwik kart ile ödeme yapmak için birçok platform bulunmaktadır. Bunlar arasında, Facebook Skype gibi bilindik mecralarla birlikte oyun siteleri de bulunu. Tüm bunlarla birlikte, dünyanın neredeyse bütün ülkelerinde 50.000’den fazla web sitesi üzerinden yapılan alışverişlerde Paykwik kart ile ödeme yapmak mümkündür.

Paykwik Kart Özellikleri Nelerdir?
Teknolojinin gelişmesi ile birlikte Paykwik kartla yapılan online ödemeler en çok tercih edilen yöntemler arasına girmiştir. Kart, 16 haneli PIN koda ve CVV koduna sahiptir. Bu sebeple, fiziki olmayan bir elektronik kartı kategorisine de girmektedir. Güvenli ve hızlı alışverişin adresi olarak gösterilen Paykwik kartlar, tek seferlik bir kullanıma sahip olmasıyla bilinir. Kartla yapılan ödeme sonrası kart kendini otomatik olarak imha eder ve bu sayede, başkaları tarafından kullanılması da engellenir. Aynı zamanda, kart sahibinin kendisi tarafından da kart ikinci defa kullanılamaz. Kredi kartlarının aksine, Paykwik kart ile yapılan ödemelerde kişisel bilgileri vermeye gerek kalmaz. Kartın bu özelliği sayesinde, özellikle son dönemlerde görülen dolandırıcılık durumlarının da karşısına geçilir.

Paykwik Kartla Alışveriş Nasıl Yapılır?
Paykwik kartlar, yukarıda da belirttiğimiz gibi 16 haneden oluşan PIN kod bulundurmaktadır. Paykwik kartlarla ödeme yaparken alışveriş yapılacak sitenin ödeme sayfasına gidilerek ödeme tipi bölümünden ek kart kategorisi seçilir ve ekranda görülen alana, satın alınan 16 haneli Paykwik PIN kodu girilerek ödeme işlemi tamamlanır. Elektronikten giyime, iletişim alanından uygulamalara, oyunlardan diğer satın alma işlemlerine kadar pek çok alanlarda geçerli olan Paykwik kart, herhangi bir sıkıntıya maruz kalmadan kısa sürede hizmet almanızı sağlar.

Paykwik Nasıl Satın Alınır?
Paykwik kart satın alma işlemleri de oldukça basittir. Kartın satın alma yöntemleri arasında banka ve kredi kartı ödemeleri geçerlidir. Paykwik al işlemleri, Paykwik kart resmi Türkiye bayilerinden ve sadece internet platformlarından yapılabilmektedir. Satın alma işlemlerinde sunulan bir diğer prosedür ise kredi kartı ve mobil ödeme sistemi ile satın alma işlemi gerçekleştirmek istemeyenler için uygulanmaktadır. Bu anlamda, bazen kullanıcılar banka bilgilerini vermek istemezler. Böyle durumlarda Paykwik kart satış siteleri, kimlik bilgileriyle gelen müşterilere aynı bilgilere banka hesaplarından kendi anlaşmalı banka hesaplarına havale yapar yaparlar. Bu sayede, müşteriler kendi kişisel banka bilgilerini paylaşmamış olur ve sadece telefon veya mail sistemleri üzerinden iletişime geçmiş olurlar. Paykwik satın alma işlemleri, tüm bankalar aracılığıyla yapılabilmektedir.

Paykwik Kart Fiyatları
Paykwik kart fiyatları da her bütçeye uygunluk göstermektedir. Euro bazına göre belirlenen Paykwik fiyatları, ülkemizde hem kendi resmi sitesinde hem de yetkili bayiler de satışa sunulmaktadır.Birden çok Paykwik kart sahibi olmak isteyenlere ise satışlarda indirimler sağlanmaktadır. Aynı zamanda sitelerde bulunan müşteri temsilcileri de kart alımlarında fiyat konusunda daha geniş bilgi verir, akla takılan soruları yanıtlarlar. Online platform olan e-ticaret sayfaları üzerinden alışveriş yapmaya imkan tanıyan Paykwik kart, kullanım kolaylığı ve en önemlisi de uygun fiyatlarıyla en çok tercih edilen katlar arasında yerini alır.

Paykwik Nasıl Bozdurulur?
İnternet dolandırıcılıklarının önüne geçmek için kullanılan Paykwik kart, sadece güvenli alışveriş yapmanızı sağlamaz, aynı zamanda bozdurma seçeneğiyle de kullanıcılarını memnun eder. Paykwik kart içerisinde kalan miktarın müşteri tarafından istenmesi durumunda, bu miktar müşteriye nakit olarak geri verilebilir. Paykwik bozdurma işlemi, kullanıcının belirttiği banka hesap numarasına EFT veya havale yöntemiyle kısa süre içerisinde yapılmaktadır. Bu anlamda, Paykwik online ödeme kartları kullanıcı dostu bir vizyona sahiptir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın